Одяг майбутнього : світлодіодна тканина
Завдяки буму мобільної електроніки швидкий розвиток відбувається і в сфері виробництва електронних дисплеїв, призначених для інтеграції в одяг і текстиль. В даний час для виробництва світлодіодів, розроблених для використання в еластичних і легкодеформуючихся поверхонь на одязі, як і раніше, використовуються тверді матеріали захисної оболонки електролюмінесцентного матеріалу.
Інженери Корейського провідного науково - технічного інституту (KAIST) створили волокноподібні світлодіоди, які можна вшивати або вплітати безпосередньо в саму фабричну тканину.
Для виробництва нових світлодіодних ниток були використані волокна поліетилентерефталату, який занурювали в розчин з органічного полімеру PEDOT: PSS (полі-3,4-етілендіоксітіофен) і полістіролсульфоната, а потім висушували при температурі 130 градусів Цельсія протягом 30 хвилин. Після цього матеріал знову занурювали в розчин, але вже з полі-феніленвініла і органічного полімеру, що формує LED- і OLED-світлодіоди. Волокно знову висушували і, врешті-решт, покривали складом з фториду літію (LiF) та алюмінію (Al).
Вчені заявляють, що цей процес є більш ефективним способом нанесення світлодіодних матеріалів на маленькі циліндричні структури в порівнянні з будь-яким методом термообробки. На думку дослідників, ретельний контроль швидкості витягання волокна з розчину дозволяє контролювати товщину осадження до сотих тисячних нанометра.
Такий метод виробництва волоконних світлодіодів може прискорити комерціалізацію виробництва одягу, що світиться, так як процес можна автоматизувати і зробити достатньо бюджетним. В цьому випадку налагодити масовий випуск волоконних світлодіодів буде так само просто, як, наприклад, виробляти нейлон або поліетилен.