fbpx

Ми працюємо! +38 (099) 170-61-20 | Viber

Важливо знати при виборі

  • Потужність
  • Світловий потік
  • Світлова температура
  • Цоколь
  • Світлова віддача
  • Яскравість
  • Освітленість
  • Потужність

    Потужність вимірюється у Ватах (позначається як Вт або W). Для ламп одного модельного ряду, вироблених одним підприємством, можна встановити певну відповідність - чим вище потужність, тим яскравіше горітиме лампа.
    Потужність є основним критерієм, що визначає рівень витрат електроенергії. Враховуючи стрімкий розвиток світлодіодної індустрії, вже неможна порівнювати лампи за показником потужності. Головним параметром, за допомогою якого можна порівняти лампи, вироблені за різними технологіями різними виробниками, є рівень світлового потоку.
  • Світловий потік

    Світловий потік вимірюється в люменах (позначається як лм або lm). На теперішній час це найважливий показник лампи. Саме він визначає, наскільки освіченим буде Ваше приміщення. Чим вищий цей показник, тим більше світла буде випромінювати лампа. Необхідно зазначити, що цей показник зменшується впродовж часу експлуатації. На етикетках багатьох виробників ламп сьогодні можна побачити відповідність представленого екземпляру аналогічній лампі розжарювання. Таке відношення розраховується через показник світлового потоку.
  • Світлова температура

    Світлова температура або температура кольору вимірюється в кельвінах (позначається як К). Показник кольоровості лампи, тобто того відтінку, який ми бачимо, найчастіше буває в таких діапазонах :
        2700-3300 К. Це «теплий» колір;
        4000-4200 К. Це денний або природний колір;
        4200-5100 К. Це холодний колір.
    Чим вища температура кольору, тим більше в світлі синього відтінку, чим нижче температура – тим більше червоного.
    Цікавий факт - чим нижче температура (тепліше світло), тим більше витрата електроенергії. Різниця в споживанні не суттєва, але вона присутня. Тобто економічно вигідніше використовувати лампи з більшою температурою, але це не завжди комфортно з точки зору сприйняття світла людиною.
  • Цоколь

    Цоколем називається різьбова система швидкого з’єднання лампи з елементом живлення. Найпоширенішими в домашніх умовах є цоколі Е14 (так званий міньйон) і Е27. Зазначені цифри означають діаметр цього цоколя в мм. Такі види цоколя називають "цоколем Едісона". Також поширеними є роз'єми G4, G5, GU10.
  • Світлова віддача

    Світлова віддача - комплекс показників, які характеризують коефіцієнт корисної дії (ККД).
    Зокрема cвітлова віддача - це співвідношення світлового потоку до потужності пристрою. Вимірюється світлова віддача в лм/Вт. Чим вище значення цього показника, тим краща лампа з точку зору економічності. Максимальне значення cвітлової віддачі досягається при повному перетворенні енергії у видиме світло. Теоретичний максимум для білого світла становить 247 лм/Вт, для монохроматичного зеленого – 683 лм/Вт.
    Звичайна лампа розжарювання має низьку світлову віддачу - трохи більше 10 лм/Вт, що і є її основним недоліком. Cвітлова віддача світлодіодних ламп вже сьогодні сягає 300 лм/Вт.
  • Яскравість

    Яскравість – це відношення сили світла, що випромінюється поверхнею, до площі її проекції на площину. Вимірюється яскравість в нітах або канделах на м2 (позначається як нт або кд/м2). Зазвичай на побутових світлових пристроїв цей параметр не позначається.
    Лампа може бути дуже яскравою та помітною крапкою, а освітленість від неї буде слабкою. Показник яскравості важливий, наприклад, при порівнянні "ходових вогнів" авто. Чим вище яскравість, тим помітніші джерела випромінювання. Слід зазначити, що дуже яскраве світло небезпечно для очей.
  • Освітленість

    Показник освітленості не має прямого відношення до технічних характеристик ламп. Говорячи про освітленість, мають на увазі рівень освітленості місця, тобто як лампи освітлюють, наприклад, стадіон чи кімнату. Вимірюється освітленість в люксах (позначається як люкс або lux).